תקנון תחרות אנימציות קצרות – אנימיני – אנימאטסורי 2023

אנימיני היא תחרות אנימציות קצרות שהוקמה על ידי קבוצת אנימטוריות המעוניינות להעניק בית לכל חובבי האנימציה ולכל האנימטורים חובבי האנימה, ובכך לעודד ערבוב אורגני יותר של שני התחומים. התחרות נערכת בשיתוף פעולה בין אמא"י (ארגון מנגה ואנימה ישראל) ואיגוד מקצועות האנימציה.

1. תנאי השתתפות:

1.1 יש להירשם להשתתפות בטופס ההרשמה החל מתאריך 22.05.2023 ועד לתאריך 05.08.2023, לא יאוחר מהשעה 23:00.

1.2 כל אנימציה הנשלחת לתחרות חייבת להיות מבוצעת במלואה על ידי המתמודד. בשליחת האנימציה, השולח מתחייב על אותנטיות היצירה. אם יתגלה כי היצירה או כל חלק בה אינם שייכים למתמודד, הנ"ל ייפסל וצוות התחרות ישקול את הרחקתו מתחרויות עתידיות.

1.3 לא יתבצע שום שימוש בתוכנות בינה מלאכותית (AI) למיניהן על מנת ליצור את האנימציה או חלקים ממנה.

1.4 על היצירות להתאים לנושא התחרות ולהיות מיוצרות במיוחד עבורה. אנימציות קודמות שנעשו בנושא לא יתקבלו.

1.5 על המתמודדים חלה חובה להיות זמינים במייל אותו מסרו בעת ההרשמה. חוסר מענה בזמן למיילים מצוות התחרות או חוסר מענה ככלל יגרום לפסילת המתמודד.

1.6 נושא התחרות הוא קיץ.

1.7 ביטול השתתפות: מתמודד אשר מעוניין לבטל את השתתפותו מתבקש להודיע על כך לצוות בהקדם האפשרי , ועד מועד תאריך ההגשה האחרון לכל המאוחר.

2. קטגוריות התחרות:

בתחרות יתקיימו שתי קטגוריות:

 • מתחילים – מיועד עבור אנימטורים חובבים וכן אנימטורים בשנה הראשונה* ללימודי אנימציה**.
 • מתקדמים – מיועד עבור אנימטורים החל משנה ב' בלימודי אנימציה ועד לאנימטורים פעילים בתעשייה.

* סטודנטים בשנה א' אשר סיימו לאחרונה את שנת הלימודים וטרם החלו את שנה ב' רשאים להירשם לקטגוריית מתחילים.
** לימודי אנימציה מתייחסים ללימודים מקצועיים, כולל מכללות מיועדות עם קורסי אנימציה או לימודי תואר במוסדות השונים.

אם אינכם בטוחים לאיזו קטגוריה אתם שייכים, יש ליצור קשר עם צוות אנימיני במייל: Animini@animatsuri.org.il

3. דרישות השתתפות:

דרישות השתתפות טכניות:
3.1 אורך האנימציות יהיה 5-60 שניות של אנימציה.

3.2 קבצים בפורמט MP4, MOV או GIF בלבד.

3.3 האנימציות יהיו בגודל נמוך מ- 100MB ויישלחו למייל צוות אנימיני דרך קישור לגוגל דרייב (שימו לב שאינו נעול) או כל שירות העברת קבצים אחר, כגון: WeTransfer, Dropbox, וכדומה.

3.4 הסרטון צריך להיות ב- FRAME RATE של 24 FPS.

3.5 הסרטון צריך להיות ברזולוציית 16:9, HD 1920X1080.

דרישות השתתפות כלליות:
3.6 על הדמויות המוצגות באנימציה המשתתפת בתחרות להיות מקוריות, כלומר לא יעשה שימוש בדמויות קיימות המוגנות בזכויות יוצרים. ניתן גם להשתמש בדמות המקורית אשר מסופקת על ידי צוות התחרות בקישור הבא.

3.7 למתמודדים ניתנת האפשרות להשתמש במודלים או ריגים (Rig) קיימים שיוצרו על ידי אדם אחר (אך אינן דמויות מוכרות) בתנאים הבאים:

3.7.1 פרט זה יובהר לצוות במעמד ההרשמה.
3.7.2 יוצרי הריג או המודל מאפשרים את השימוש בהם לצורכי התחרות.
3.7.3 יסופק לצוות התחרות קישור למקור, על מנת שיוכלו לוודא את מעמד זכויות היוצרים שלו.

3.8 אין הגבלה על סגנון הציור, אך יש לשאוף לאנימציית דמות כלשהי.

3.9 אין הגבלה על מספר הדמויות שאפשר לכלול באנימציה.

3.10 היה והיוצר בוחר להוסיף סאונד לאנימציה, יש לעשות שימוש במוזיקה או בחלקי סאונד שאינם מוגנים בזכויות יוצרים. יש לספק לינק לסאונד המקורי, על מנת לוודא את מעמד זכויות היוצרים שלו.

3.11 לאחר ההרשמה באמצעות הטופס, צוות אנימיני ישלח מייל לכל משתתף על אישור ההרשמה וקבלת הקבצים. במידה וחלו תקלות בהרשמה, צוות התחרות ישלח מייל על מנת ליידע את המתחרים על כך ויציב תנאים להשלמת ההרשמה.

3.12 תקשורת מול צוות התחרות תבוצע דרך המייל animini@animatsuri.org.il בלבד. אין לפנות באופן אישי לצוות התחרות בנושאים הקשורים אליה, החל משלב הכרזת התחרות ועד לאחר הכנס (בין אם עלו לגמר ובין אם לאו). הטרדת הצוות תהווה עילה להרחקה מן התחרות ומתחרויות עתידיות.

3.13 המתמודדים רשאים להגיש יותר מאנימציה אחת לתחרות, אך לא תינתן האפשרות להגיש אנימציות לשתי הקטגוריות במקביל.

3.14 לא ייעשה כל שימוש באנימציות המשתתפות בתחרות למטרות פרסומיות, אלא אם יתקבל אישור מלא בכתב של האמן העומד מאחורי היצירה.

3.14.1 האנימציות אשר קבלתן לתחרות אושרה יפורסמו באתר אנימאטסורי 2023 וברשתות החברתיות של אמא"י ואיגוד האנימטורים, ויוקרנו ביום הכנס. השימוש באנימציות ייעשה במסגרת שיווק התחרות בלבד, וקרדיט יינתן לכל אנימטור על פי הפרטים שנשלחו במעמד ההרשמה.
3.14.2 זכויות היוצרים על האנימציות המשתתפות בתחרות יישמרו ליוצריהן בלבד.

3.15 על המתחרים להקפיד על שמירת ההנחיות בתקנון זה, כמו גם על שמירת הנחיות מרחב בטוח של כנס אנימאטסורי 2023. הארגון וצוות אנימיני רשאים לפסול את היצירות הבאות:
– יצירות בעלות תוכן לא הולם (כגון עירום, אלימות גרפית, מיניות וכו').
– יצירות שאינן עומדות בתקנון.
– יצירות המפרות זכויות יוצרים.

4. מועמדות לתחרות:

4.1 ההשתתפות פתוחה לכל אדם מעל גיל 15 המעוניין בכך, בתנאי שיעמוד בתקנון ההשתתפות.

4.2 יבוצע סינון בסיסי של האנימציות שהוגשו על ידי צוות התחרות. מאחר ושאיפת התחרות היא עידוד יצירת אנימציה, הסינון יהיה איכותי (התאמה של גודל ומשקל הקובץ להנחיות), התאמת התוכן לתקנון או על בסיס משמעתי.

5. מהלך התחרות:

5.1 בעת תקופת העבודה על האנימציות ולפני מועד ההגשה (5.8.2023), המתמודדים רשאים לשתף תמונות תהליך לאנימציה שלהם ברשתות החברתיות תחת התנאים הבאים:

5.1.1 אין לפרסם את האנימציה במלואה לפני מועד ההגשה האחרון, רק אחריו (בהתאם לסעיף 5.4.1).
5.1.2 אין לפרסם את כל שלבי תהליך האנימציה. שלבים אחדים זה בסדר, אך לא את כולם.
5.1.3 נבקש שלא לעבוד על האנימציה תוך כדי לייבסטרים פומבי עם אנשים שלא משתתפים בתחרות.
5.1.4 למחרת תאריך ההגשה האחרון (6.8.2023), רשאים המתמודדים להעלות את האנימציה במלואה לרשתות החברתיות/תיק העבודות, במידה וירצו בכך.

5.2 האנימציה המוגשת בעת ההרשמה היא סופית ואין אופציה לשנות או לעדכן גרסה לאחר מועד ההגשה האחרון.

5.3 משתתפים שיפספסו את מועד ההגשה הסופי לא יוכלו להשתתף בתחרות. לכל בעיה פרטנית יש לפנות לצוות אנימיני (Animini@animatsuri.org.il).

התחרות תתבצע בשני שלבים:
5.4 בשלב הראשון יישלחו כל האנימציות המוגשות לפאנל של 3-5 שופטים אשר ייבחרו על ידי צוות אנימיני וישפטו את העבודות באופן הבא:

5.4.1 עבור כל יצירה יינתנו עד 50 נקודות מכל שופט, כאשר הנ"ל ישפטו את היצירות עפ"י 5 קריטריונים ולכל קריטריון יינתנו 10 נקודות לכל היותר.
5.4.2 קריטריונים:
– רמת ביצוע.
– שימוש בעקרונות האנימציה.
– תוכן נרטיבי.
– יצירתיות.
– בימוי.
5.4.3 כחלק משלב זה יפורסמו האנימציות לצפייה אונליין בדרך שיבחר צוות התחרות, עבור שיתוף וחשיפה לקהל. מתמודדי התחרות רשאים להעלות את האנימציות שלהם לרשתות החברתיות בתיוג כנס אנימאטסורי 2023.

5.5 בשלב השני ייאספו כלל האנימציות המשתתפות בתחרות וייערכו לסרטון שיוצג באירוע הקרנה באולם הראשי עבור קהל כנס אנימאטסורי 2023. בשלב זה, לאחר הקרנת האנימציות המתמודדות, יוכרזו הזוכים ויוזמנו לבמה. אנו מעודדים את כל המשתתפים בתחרות לנכוח בהקרנה ובהכרזת הזוכים בכנס.

5.5.1 לכל קטגוריה כמות מינימלית של 6 מתמודדים על מנת לקיים אותה. יש לציין כי במקרה קיצוני בו יהיה שינוי מהותי בכמות הנרשמים לכל קטגוריה, יפעל הצוות בשיתוף עם ועד אמא"י והנהלת הכנס לשינוי חלוקת מכסת המקומות, על פי שיקול דעתם. במצב בו אין מספיק נרשמים לקטגוריה מסוימת, הצוות יפעיל שיקול דעת באיחוד או ביטול הקטגוריות. המתמודדים יקבלו הסבר מפורט, והדבר יתואם בינם לבין הצוות.
5.5.2 מכל קטגוריה ייבחרו הזוכים בשלושת המקומות הראשונים על פי הניקוד הגבוה ביותר. הצוות רשאי לשנות את כמות הזכיות בקטגוריה, במידה וכמות המתמודדים בקטגוריה שונה מזו המצוינת לעיל.

5.6 אין לפנות באופן אישי לשופטי התחרות בנושאים הקשורים אליה, החל משלב ההרשמה ועד לאחר הכנס (בין אם עלו לגמר ובין אם לאו). הטרדת השופטים תהווה עילה להרחקה מן התחרות ומתחרויות עתידיות.

6. הענקת הפרס:

6.1 הענקת הפרס תתקיים במהלך אירוע התחרות בכנס אנימאטסורי 2023.

6.2 אחראי מטעם צוות התחרות ישלח הודעה במייל אל הפיינליסטים כשבוע לפני האירוע, אך לא ייאמר להם באיזה מקום זכו. חלה חובה על כל מתמודד להיות זמין במייל אותו מוסר בעת ההרשמה.

6.3 על הזוכים להגיע למעמד קבלת הפרס או לספק נציגים מטעמם עבור קבלת הפרס ביום התחרות. משתתף שלא יספק נציג או לא יופיע לא יוכל לקבל פרס. מקרים פרטניים וחריגים יטופלו מול הצוות. (Animini@animatsuri.org.il)

6.4 הפרס יינתן למנצחים פעם אחת. השימוש או חוסר השימוש בו יהיו באחריות הזוכה בלבד.

6.5 45 דקות לפני תחילת האירוע, על הזוכים או נציגיהם להתייצב בכניסה לאולם הראשי לקבלת תדרוך. לצורך קבלת הפרס, הזוכה או נציגו מחויב בהגעה לתדרוך.

6.6 במעמד קבלת הפרס יוזמנו הזוכים לבמה וייתכן שיינתן להם זמן מוגבל להגיד כמה מילים. במעמד זה יש לשמור על תוכן הולם, ללא גסויות או התבטאויות העלולות לפגוע בבאי הכנס. כמו כן, יש לשמור על יחס הולם ונאות כלפי מתמודדים אחרים, צוות השופטים והצוות המארגן. כל הטרדה או פגיעה תהווה עילה להרחקה מן התחרות ומתחרויות עתידיות.

6.7 קיים איסור ללכלך את הבמה בכל חומר שהוא.

6.8 ביטול השתתפות: מתמודד אשר מעוניין לבטל את השתתפותו באירוע ההקרנה מתבקש להודיע על כך לצוות בהקדם האפשרי, ועד שבוע לפני הכנס (17.8.2023) לכל המאוחר.

ט.ל.ח

להרשמה לחצו כאן.

לשאלות ניתן לפנות לצוות התחרות במייל animini@animatsuri.org.il.

  אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם  שעות הפעילות: ימים א-ה, 8:00-15:00

  כתובתנו: מבוא גרופית 4 תל אביב, אצל גרינגרד פורשטט עורכות דין

  info@animationguild.org.il
  רכזת האיגוד ראשית שיר-אל