אנימיני – תחרות אנימציות קצרות Q&A

שאלות ותשובות

עד מתי אפשר להירשם לתחרות?
ההרשמה פתוחה עד 5.8.2023 בשעה 23:00. שימו לב שבעת ההרשמה עליכם להגיש את קובץ האנימציה שישתתף בתחרות לפי הדרישות המופיעות בתקנון.

אני מאוד אוהב לעשות אנימציה אבל לא למדתי את זה באף מקום. אני יכול להשתתף? לאיזו קטגוריה אני יכול להירשם?
כל אדם מעל גיל 15 יכול להירשם לתחרות. אין שום חובה בלימודי אנימציה על מנת להירשם – להיפך, התחרות הוקמה בשביל לעודד אנימטורים חובבים לעשות את מה שהם אוהבים. אם המתמודד עושה אנימציה כתחביב בזמנו החופשי, הוא יכול להירשם לקטגוריית המתחילים. אם מדובר במתמודד שכבר עובד או עבד בתעשיית האנימציה, או בעל הכשרה של מעל שנה בלימודי אנימציה, ראוי שיירשם לקטגוריית המתקדמים. לכל מקרה פרטני יש לפנות לצוות התחרות במייל Animini@animatsuri.org.il.

מה הדרישות הטכניות של התחרות? (רזולוציה, אורך, משקל, framerate, פורמט וכו')
– קבצים בפורמט MP4, MOV או GIF בלבד.
– אורך האנימציות יהיה בין 5 שניות ל- 60 שניות של אנימציה.
– האנימציות יהיו מתחת ל- 100MB ויישלחו למייל צוות אנימיני דרך קישור לגוגל דרייב (שימו לב שאינו נעול) או כל שירות העברת קבצים אחר, כגון WeTransfer, Dropbox, וכדומה.
– הסרטון שנשלח יהיה ב- FRAME RATE של 24 FPS.
– הסרטון שנשלח יהיה ברזולוציית 16:9, HD 1920X1080.

האם אני יכול ליצור אנימציה בעזרת תוכנות AI? (כמו Midjourney, Stable Diffusion וכו')
לא. על האנימציות המשתתפות בתחרות להיות מיוצרות על ידי המתמודד עצמו. אם יתגלה כי האנימציה או כל חלק בה אינם שייכים למתמודד, הנ"ל ייפסל וצוות התחרות ישקול את הרחקתו מתחרויות עתידיות.

אני אנימטור תלת או קאטאאוט (cutout) אבל אני לא יודע/אין לי זמן למדל או ליצור ריג לתחרות. איך אני יכול להשתתף?
אין שום בעיה – המתמודדים יכולים להיעזר במודלים או בריגים חינמיים מהאינטרנט באנימציות שלהם, בתנאי שבדקו שהיוצרים שלהם מאפשרים שימוש של המודל או של הריג בתחרות. בנוסף, בעת ההרשמה יש ליידע את צוות התחרות ולספק קישור למקור ההורדה. שימו לב: גם אם מצאתם מודל או ריג חינמי של דמויות מוכרות – הם לא יתקבלו.

אני יכול להשתמש בדמויות מוכרות מסדרות, סרטים או משחקים לאנימציה שלי?
לא. התחרות תקבל אך ורק דמויות מקוריות שאינן מוגנות בזכויות יוצרים.

התחרות היא חלק מכנס אנימה, אני חייב שהאנימציה שלי תהיה בסגנון אנימה/תתקשר ליפן בצורה כל שהיא?
אין חובה כזאת מצד התחרות וזה גם לא יבוא לביטוי בניקוד השופטים. אנחנו בצוות התחרות בעד שתקחו את נושא התחרות ואת מגבלות הזמן, ותרוצו איתם לאן שתרצו.

מה נושא התחרות?
נושא התחרות ישתנה כל שנה והפעם הנושא הוא – קיץ.

האם יש משהו שאסור לכלול באנימציה?
כן. התחרות תיערך כחלק מפעילויות כנס אנימאטסורי, וככזו היא מצייתת לכללי הכנס. זה אומר שתוכן האנימציות חייב להיות הולם לקהל הרחב ולכל הגילאים. אנימציות בעלות תוכן מיני או אלים מדי, וכן אנימציות שאינן עומדות בתקנון התחרות או מפרות זכויות יוצרים, ייפסלו.

אני רוצה להוסיף סאונד לאנימציה שלי. זה מותר? אני יכול להשתמש במוזיקה שאני אוהב?
סאונד יתקבל בברכה, אך בדומה לשימוש בדמויות מוכרות, נבקש שתעשו שימוש במוזיקה או סאונדים שאינם מוגנים בזכויות יוצרים. במקרה של הוספת מוזיקה, יש לשלוח לצוות התחרות קישור למקור.

אני יכול לפרסם את האנימציה שלי ברשת החברתית שלי או בתיק עבודות?
לאחר תאריך ההגשה, יוכלו המתמודדים להעלות את האנימציות שלהם לרשתות החברתיות בתיוג וציון כנס אנימאטסורי 2023. נשמח גם אם תספרו לעוקבים שלכם שיוכלו להגיע לכנס לצפות בסרטוני התחרות ובהכרזת הזוכים (:

מי הם השופטים ולפי מה יישפטו האנימציות בתחרות?
השופטים הם אנימטורים מקהילת האנימציה או מקהילת האנימה, אשר עובדים בתעשייה ובעלי ניסיון בתחומם. השופטים נבחרים על ידי צוות התחרות ויתפרסמו בשלב יותר מאוחר. האנימציות נשפטות על פי רשימת קריטריונים המצויינת בתקנון התחרות:
– רמת ביצוע
– שימוש בעקרונות האנימציה
– תוכן נרטיבי
– יצירתיות
– בימוי

איפה יהיה ניתן לראות את האנימציות הגמורות?
האנימציות הגמורות המשתתפות בתחרות יועלו לרשת על ידי אמא"י ואיגוד מקצועות האנימציה כשבועיים לפני יום הכנס. בנוסף, ביום הכנס עצמו ייערך אירוע גדול בו יוקרנו כל האנימציות המשתתפות בתחרות על המסך באולם הראשי. בתום האירוע יוכרזו הזוכים ויוענקו להם הפרסים.

במידה וזכיתי, האם אני חייב להגיע לאירוע על מנת לקבל את הפרס?
אנחנו מעודדים את כל המתמודדים להגיע לאירוע ההקרנה בכל מקרה – חווית הצפייה באנימציה שלך על המסך הגדול עם קהל היא חוויה יוצאת דופן. עם זאת, אין חובה להגיע על מנת לקבל את הפרס, אבל במקרה הזה החובה היא לתאם עם צוות התחרות מראש נציג מטעם המתמודד שיקבל את הפרס עבורו.

אני רוצה להשתתף בתחרות אבל אני לא רוצה שהאנימציה שלי תתפרסם ברשתות החברתיות/להוריד אותה אחרי שפורסמה.
אנא צרו קשר עם צוות התחרות לידע אותנו לפני שהאנימציות מתפרסמות.

קרה משהו בלתי צפוי ואני רוצה למשוך את השתתפותי מהתחרות למרות שכבר הגשתי הכל או שתאריך ההגשה כבר עבר. מה עושים?
יש ליצור קשר עם צוות התחרות בהקדם האפשרי ליידע אותנו. שימו לב: מתמודדים שמושכים את השתתפותם אחרי ה- 17.8.2023 עלולים להיות מורחקים מתחרויות עתידיות.

    אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם    שעות הפעילות: ימים א-ה, 8:00-15:00

    כתובתנו: מבוא גרופית 4 תל אביב, אצל גרינגרד פורשטט עורכות דין

    info@animationguild.org.il
    רכזת האיגוד ראשית שיר-אל